GRAFLEX

Firma GRAFLEX zajišťuje výrobu, prodej a servis průmyslového těsnění, těsnících materiálů a termoizolačních uhlíkografitových materiálů od roku 1992.Uvedené technické údaje a parametry mají informativní charakter. Podrobné a detailní jsou uvedeny v prospektech nebo je lze získat prostřednictvím poptávky a nabídky, stejně  tak cenové podmínky, slevy nebo dodací termíny a lhůty (dodávky ihned, do 24 hod., 1 až  max. 7 dnů).  

Kovová těsnění

- spirálově vinutá - tzv. kombinovaná jsou složena z vnitřních a vnějších kroužků z oceli, monelu (titanu, niklu a jiných slitin) a těsnicí výplňové části, výborně pružicí, složené z kovového, spirálově vinutého pásku spolu s měkkým páskem z expandovaného grafitu nebo PTFE.

Spirálové těsnění

Těsnění je vhodné pro vysoké a kolísající tlaky a teploty, (např. přerušováním provozu apod.). Vyrábí se v tloušťkách 2,5 - 3,5 - nejčastěji 4,5 mm (5,5 - 6,5 mm) při průměrech do 1200 až 4000 mm. Použití pro tlaky 250 barů a teploty 350°C(550°C) v chemickém, teplárenském provozu, doporučeno používat od DN 21/2“ a drsnosti těsnicích přírub Ra=3,2 - 12,2 mikrometrů.

Hřebínkové těsnění- hřebínková ( camprofily) - těsnění je složeno z kovového jádra (kroužku) různého profilu, opatřeného oboustranným dážkováním a obloženého měkčím grafitem nebo PTFE. Jejich konstrukce je dovoluje používat v širokém rozsahu teplot ( až 1000°C) a tlaků až 400 barů v energetice, chemickém průmyslu a mnoha dalších ( tlakové nádoby, autoklávy, výměníky s přepážkami apod.). Těsnění lze rovněž renovovat a opětovně použít.


Copyright © 2011
Ing. Václav Kříž
All rights reserved

W3C_HTML_4.01

Dnes je 20. 09. 2019.
Svátek má: Oleg
MAPA STRÁNEK